V Hniezdnom sa predviedli Svitko aj Haviar

Bang.sk

welding cup hniezdnePočasie pod mrakom a sem tam mrholenie tvorili ideálne kulisy pre piate kolo V+S Welding Cup-u v Hniezdnom. Už tradične pekne upravená trať so strmými výjazdmi a technickými skokmi potrápila jazdcov bodujúcich v rámci Regionálneho pohára Východ. Diváci si užili zápolenie hviezd endurového neba, Števa Svitka a Mareka Haviara, spolu s nimi aj mnohých ďalších od detí, cez dievčatá až po milovníkov historických motocyklov. Na záver sa udeľovala ešte špeciálna cena pre pretekára, ktorý obkrúžil trať najrýchlejšie. Oceňovanie sa nieslo v duchu spomienky na zosnulého Petra Vagaša a získal ju za svoj výkon najrýchlejšieho času na kolo, Štefan Svitko.

Spoločné rozjazdy MX65, MX85 a MX Lady

Po prvý krát v sezóne Márk Harcsa (HP-moto team Fehér) nevzal prémie za obidva holeshoty. Tie za holeshot z druhej jazdy mu totiž vyfúkol Nikolas Marek (Yamaha YZ 85). Márk si nakoniec víťazstvo v MX85 aj napriek všetkým okolnostiam vybojoval v obidvoch jazdách, za ním na druhom mieste bodoval Nikolas Marek a tretím bol Ukrajinec Vladyslav Krasnikov.

hniezdne motocross

Obidve jazdy v kategórii najmenších, MX65, vyhral Stanislav Kopták, druhý bol Mário Had a trojicu doplnil Maté Kolmont z Maďarska.

Kategória Lady mala opäť len dve zástupkyne, stálicu Lauru Smoľárovú (Bang MX Team), ktorá zvíťazila nad Annou Piarovou.

welding cup hniezdne 1

Spoločné rozjazdy Veterán MX4, Superveterán MX4+ a priaznivci historických motocyklov Twinshock

V Hniezdnom trať, a najmä štarty, sedeli najviac Zoltánovi Vöröšovi (OKR CST), ktorý dvakrát po štarte viedol a vydržalo mu to až do konca. Zvíťazil teda v oboch jazdách kategórie MX4 pred druhým Vladimírom Preisom (PB Racing team) a tretím Konstantionom Selestajom z Ukrajiny.

Na svojej KTM 350 dominoval medzi Superveteránmi nad 50 rokov (kategória MX4+) Janko Uličný (Motocross club Spišské Vlachy), v oboch jazdách za ním do cieľa prišiel Peter Pipich (Motoklub Medzibrod) a stabilne tretí sa držal Ukrajinec Volodymyr Zavadetsky.

Miroslav Marônek na CŽte sa po odmlke opäť postavil na víťazné prvé miesto v špecifickej kategórii Twinshock, ktorá ukazuje aj v dnešnej dobe silu a výkon historických motocyklov.

hniezdne mx 9

Kategória MX2 Hobby (A+B)

Dávid Ježovica nezostal svojej povesti výborného štartéra nič dlžný a opäť si dvakrát vybojoval holeshot. Po nevydarenej druhej jazde mu súčet bodov stačil len na 5. miesto a zo stupienka víťazov sa tešili medzi mladšími MX1 Hobby A títo: Richard Sekerák na prvom, Marek Vengrín na druhom a Tadeáš Valečko na treťom mieste.

Medzi staršími jazdcami z kategórie MX2 Hobby B sa v prvej jazde blysol Ivan Belko, v druhej už však nebodoval, a preto sa z víťazstva v tejto kategórii mohol tešiť Ivan Kepeynan.

welding cup hniezdne 2

MX1 Hobby (A+B)

V rozjazde hobby pretekárov na silnejších motocykloch MX1 si holeshoty rozdelili Ivan Šipoš (Offroad Motoklub Choč) za prvú jazdu, spolu s Michalom Gurčíkom za druhú. Paradoxne Ivan v prvej jazde medzi mladšími MX1 Hobby A prišiel do cieľa až ako druhý, no druhú jazdu si už ukontroloval a zvíťazil. Tešil sa z celkového prvenstva, druhý bol Samuel Sedlák a tretí Martin Bednár (KTM Bratislava).

MX1 pretekári od 28 do 39 rokov patria do kategórie MX1Hobby Béčko, a tu si prvenstvo vyjazdil Róbert Havrila na Yamahe.

hniezdne motocross 7

Spoločne rozjazdy MXJunior, MX OPEN, MX2

Prekvapivý bol holeshot z prvej jazdy, kde mnohí čakali, že v prvej zákrute bude prvý Štefan Sitko (Slovnaft) , no bol tam namiesto neho Marko Pál (Best Moto). V druhej jazde už Števo očakávania naplnil a udržal si tak vedenie až do konca a teda aj celkovo zvíťazil v kategórii MX Open. Nechal za sebou na druhom mieste Mareka Haviara (Haviar team) a na treťom Juraja Popovicza (ESX production team).

V MX2kách dominoval Xavér Vöröš (Gbelce CST) a v Junioroch zasa Jojo Posluch.

hniezdne mx

Šieste podujatie V+S Welding Cupu bude 18.9.2016 v Širokom

Opäť sa jazdci aj ich fanúšikovia stretnú až v druhej polovici septembra na nádhernej trati v Širokom. Bodovať sa bude tak ako aj v Hniezdnom, tak aj v Širokom, do Regionálneho Pohára Východ. Na podujatie Vás pozýva promotér seriálu ESX production team (Europe Starts Supercross Tournament production).

Viac informácii, fotogalériu a videoreport z podujatia nájdete na www.vsweldingcup.sk alebo aj na facebooku

Autor: Radka Kovaľ Mazáková
Autor foto: Róbert „Rouby“ Roľa